Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Emil.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 4, článků celkem: 16667, komentáře < 7 dní: 283, komentářů celkem: 430798, adminů: 60, uživatelů: 5254  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 118 návštěvník(ů)
a 4 uživatel(ů) online:

mikim
rosmano
Willy
JirkaB

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
117079503
přístupů od 17. 10. 2001

Život víry: Asi sem nepatřím
Vloženo Úterý, 16. duben 2024 @ 11:32:36 CEST Vložil: Tomas

Žhavá témata poslal Nepřihlášený

   Já snad asi mezi nábožné tady nepatřím. Příběhy ze SZ mi připadají strašně kruté a plné nacionalismu ….Lidé páchají zlo a pak činí pokání. Ale to je už přece pozdě !!!       


Nový Zákon je jiný, i když i zde musíme uvažovat rozumně. Nedávno mne zaujaly dopisy Pavla do Korintu. On tam přišel s cílem založit křestanský sbor. Korint byl ve své starověké době vyspělé město se svobodnou morálkou podobnou dnešní době. Pavel je úžasná charismatická osobnost. Káže Krista a dokáže své posluchače přesvědčit, aby změnili svůj dosavadní život. A má úspěch. Lidé jeho učení, které pochází od Krista, přijímají a jsou ochotní zanechat toho způsobu života , jak dosud žili. A to není jednoduché. Svoboda je lákává a proč se omezovat v požitcích života? Jenže život není věčný  a lidské zdraví také stále dobře neslouží. Právě uvědomění si své zničitelnosti a pomíjitelnosti vede asi mnohé k tomu, aby přemýšleli o existenci, která přesahuje naše žití v hmotném živém těle. A dozvídají se něco, co dosud neslyšeli. Nezahynou, ale mají možnost v existenci pokračovat v novém těle, v jiném druhu bytí i po smrti. Bůh ve své lásce k lidem to tak zařídil. Co je k tomu třeba? Nejen víra ale i viditelná změna života. Musí být však vidět tato změna v našem životě. Jak těžké je se změnit, jak těžké je přestat milovat to, co nám dříve se líbilo, odepřít si mnoho požitků…???   Dokud je Pavel s nimi, tak se ovládají, ale po jeho odchodu někteří klesají a vrací se zpět k původním způsobu života.  To je také důvod, proč Pavel píše do Korintu někdy dost přísně. Musí jim nejen mnohé věci vytknout, ale i leccos vysvětlit.     

    A co by asi Pavel nám napsal dnes? Co by napsal sektářů, ovládaných svými vůdci, kteří těží a bohatnou z jejich naivní víry? Co by sdělil místním chciválkařům? Modlářům? Fanatikům, kteří si hrají na Krista?.... Kolik lidí naletí na různá kázání a nechají se psychicky vydírat a zneužívat? Naše západní civilizace na tom není dobře. Včera ve zprávách jeden psychiatr dokonce uváděl, že až 40 % deváťáků má psychické potíže.Lidé neví, čemu věřit. Pavel moudře píše:   ·  

12‚Všechno je mi dovoleno‘ – ano, ale ne všechno prospívá. ‚Všechno je mi dovoleno‘ – ano, ale ničím se nedám zotročit. 

   Výchova by měla vést už děti k tomu, aby se naučili správně uvažovat o tom, co z té svobody je pro ně užitečné a prospívá jim a co jim ublíží.To dnes neví ani dospělí.   Křesťanská a každá náboženská civilizace je prostě zničená, protože vymazala  z lidí rozumné uvažování a vsadila jen  na zneužitelné emoce.   

 Mějte se tu hezky a nehádejte se kvůli náboženským zbytečnostem.          

"Asi sem nepatřím" | Přihlásit/Vytvořit účet | 98 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Asi sem nepatřím (Skóre: 1)
Vložil: Syntezator v Úterý, 16. duben 2024 @ 16:54:04 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
 Naše západní civilizace na tom není dobře. Včera ve zprávách jeden psychiatr dokonce uváděl, že až 40 % deváťáků má psychické potíže.Lidé neví, čemu věřit. Pavel moudře píše:   ·  

12 [www.biblenet.cz]‚Všechno je mi dovoleno‘ – ano, ale ne všechno prospívá. ‚Všechno je mi dovoleno‘ – ano, ale ničím se nedám zotročit. Františku, k tomu nepotřebuju Pavla z Tarsu. K tomu, abych si srovnal v hlavě, zda je současná civilizace v pořádku, potřebuji spíše vývoj lidí jako druhu. Evolučně jsme se nevyvíjeli tak, že by mladí lidi čuměli celé dny do mobilu a popíjeli chemické směsi. 

Jak žijí přírodní kmeny? Z velké míry tak, jak jsme žili jako děcka ještě v 80. letech minulého století. Ještě v 90. letech to tak bylo. Lítali jsme venku. Pořád nějaké hry, sport nebo práce venku. 

Pokud současná mládež sedí u mobilu a krmí se chemickými srajdami, tak není divu, že 40% z nich má psychické potíže. Re: Asi sem nepatřím (Skóre: 1)
Vložil: Dzehenuti v Úterý, 16. duben 2024 @ 17:57:46 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
To bude tím, že jsi svaté písmo nečetl do hloubky :) je to jak mozaika. Jako příklad uvedu příběh Abrahama a Izáka... pokud nevidíme do hloubky vidíme v tom zlo a krutost. Pokud však zkoumáme skrz svatého ducha do hloubky tak pochopíme jak velká v tom byla milost a poselství jediného Boha s obětí prvorozeného.Re: Asi sem nepatřím (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Středa, 17. duben 2024 @ 06:25:17 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/

Lidé páchají zlo a pak činí pokání. Ale to je už přece pozdě !!!       

  Tak, přesně, |Františku. Pokání má člověk udělat dřív, nech páchá zlo. Dřív, než je pozdě.


  A jak se máš, Františku?

  ToníkRe: Asi sem nepatřím (Skóre: 1)
Vložil: oko v Středa, 17. duben 2024 @ 08:10:06 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
...".Lidé páchají zlo a pak činí pokání. Ale to je už přece pozdě !!!   "...


Nejsme dokonalí!
Žádný člověk není ušetřen zkušenosti se zlem. Se zlem, které vyšlo někdy i z jeho srdce.

A proto se činí pokání!
Lépe pozdě, než nikdy!

(J 3,16)
Neboť tak Bůh miluje svět, že dal svého jediného Syna, aby žádný, kdo v něho věří, nezahynul, ale měl život věčný.

(1 J 4,9)
V tom se ukázala Boží láska k nám, že Bůh na svět poslal svého Syna, toho jediného, abychom skrze něho měli život.Františku, patříš k nám - Re: Asi sem nepatřím (Skóre: 1)
Vložil: brusle7 (brusle7@seznam.cz) v Úterý, 07. květen 2024 @ 15:29:35 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

Ahoj Františku,

určitě mezi nás patříš. Vážím si Tě pro tvou upřímnost a schopnost říkat nahlas své názory "proti proudu" na GS i v Katedrále. Vážím si tě, že se nenecháš druhými manipulovat, což ukazují Tvé různé příspěvky, které dále cituji. Díky, že nenecháváš v sobě umlčet a zlem zadupat to, co si myslíš a prezentuješ navenek. Díky za mnohé tvé myšlenky, se kterými se často ztotožňuji a vnímám věci podobně.

Brusle7

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Níže citace z Textů Františka, které považuji za "Boží" a jsou mi ve vnímání situace na GS blízké:

"Willy. Kde se v Tobě bere ta drzost a duchovní pýcha? Zničil jsi Katedrálu a mažeš tam to, co se Ti nelíbí. Hraješ si na cenzora.  Umíš jen se nad druhými povyšovat. Jsi odstrašující příklad člověka, který se dá na náboženství. Žít s Tebou musí být peklo.

Proč bys se měl bát Boha, když já se nestavím proti Bohu, ale proti člověku, který Bohu a Kristu činí jen ostudu. Podívej se, jak jsi zničil Katedrálu a mažeš tam příspěvky, hraješ si na Krista, což je ta největší drzost… Z tvých příspěvků čiší strašlivý náboženský fanatismus který si nezadá se středověkem..  To je větší hřích než to, že k Tobě zrovna žádné pozitivní city nesdílím. Prostě bys se ani nechtěl s Tebou setkat, protože mně to připomíná náboženské  nepříjemné fanatiky a fanatismus je vždy nebezpečný.

Willy, co se do toho pleteš? Ty jsi jeden z těch divných křesťanů, co si hraje na Krista., zničí Katedrálu, kterou s takovou radostí budovala jiná věřící, která Ti věřila, hraješ si na Krista a přitom, jak jsi žil v době, kdy byl v Tobě Kristus ?  Jakým životem reprezentuješ Krista? Ty přímo odvádíš lidi od Krista a přivádíš až duševnímu onemocnění. S Tebou žít musí být peklo. Co víš o životě? Vůbec nic a také neumíš nic nabídnout. 

Já Ti nerozumím. Jsi stejný jako ti náboženští psychopati, co dokážou jiné, kdo je poslouchají, psychicky  je dohnat k šílenství.. Považuješ za nejhorší pomluvy a lži, ale zapomínáš, že někdy ta „pomluva“ je třeba pravdou, a to třeba právě i někdy o Tobě. Nejhorší věcí je, když lidé se vydávají za Krista či tvrdí, že je v nich, a chovají se úplně jinak. Mám pocit, že ti vadí pravdy o křesťanech.  Mně také vadí, hlavě ty záporné. A Tvůj styl , kdy druhé nutíš k pokání a kritizuješ, jak žijí apod. , to je stejný způsob jako ve středověku nebo v nějaké totalitě.  Nedívat se na věci na zemi, ale dívat se někam nahoru. ?  To, co prezentuješ, je náboženská cvokárna. Podívej se, co jsi udělal s Katedrálou, kam nikdo nejde, protože se nechce s Tebou dohadovat a slyšet Tvoje výčitky apod. Zapomněl jsi, že žijeme na zemi a měli bychom žít zde užitečně, v míru, bez válek a v lásce. Pokud neumíme tak žít na zemi, k čemu je nám nějaké místo nahoře. A důležitá je pravda a o té se diskutuje, hledá, komentuje, aby byla objektivní. Jaké Ty konáš dobré skutky a jaké dobré skutky jsi konal? Ale proč se s Tebou bavím. Jsi prostě duševně nemocný člověk a to nemá cenu se s Tebou bavit."

Stránka vygenerována za: 0.61 sekundy